IMG_4735

ECO friendly przestrzenie w Giant Office

Żyjemy coraz bardziej eko. Staramy się w świadomy sposób dokonywać naszych konsumenckich wyborów. Dbać o otaczającą nas naturę. Wiele rozwiązań, które są przez nas wprowadzane ma ogromne znaczenie dla przyszłości natury, jej prawidłowego funkcjonowania. O ich istnienie zadbano podczas projektowania  biurowca Giant Office. 

Nowoczesna przestrzeń budynku pozwoliła wkomponować rozwiązania, dzięki którym jest on przyjazny środowisku. Budynek Giant Office został pozytywnie oceniony m.in. pod kątem efektywności energetycznej, wykorzystania najlepszej jakości materiałów budowlanych, racjonalnej gospodarki odpadami czy też oszczędnego zużycia wody. 

Potwierdzeniem spełnienia tych wysokich standardów jest certyfikat BREEAM na poziomie VERY GOOD. Oznacza on zdrowe środowisko pracy, gwarancję czystego powietrza, świeżej wody i dostępu do udogodnień. 

Na uwagę zasługuje również zieleń i rozwiązania pro eco w obrębie budynku. Przechadzając się dookoła biurowca możemy napotkać hotele dla owadów oraz budki lęgowe dla nietoperzy. Tego typu rozwiązania idealnie wpisują się w trend eco life. Warto również wspomnieć o pięknych zielonych nasadzeniach, które znajdują się tuż przy wjeździe na parking podziemny oraz nasadzeniach na skarpie przy elewacji budynku. Duża ilość miododajnych roślin, pięknie kwitnących traw to tylko część z zieleni obecnej na terenie biurowca. 

Warto również wspomnieć o dziedzińcu. Podczas jego projektowania dużą uwagę zwrócono na zieleń, która również tam się znajduje. Część zieleni przeniesiona została również na tarasy oraz dachy biurowca. Daje to wrażenie zielonych ogrodów, które pięknie komponują się z surową architekturą przestrzeni budynku.